Tegoroczna półkolonia w naszej szkole odbywała się w dniach od 25.06.2018 do 29.06.2018.

Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo opracowanym programie wypoczynku składającym się z wielu atrakcyjnych propozycji odpowiednio dobranych do wieku dziecka.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy ogród zoologiczny w Krakowie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ,  ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

We wtorek dzieci wyjechały na basen do Wadowic, korzystając z kąpieli i zabaw. Tego typu wycieczki cieszą się wśród dzieci szczególnym zainteresowaniem. Jednak największą atrakcją okazał się park trampolin GoJump w Krakowie. Uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, które oferował park. Dużą popularnością  cieszył się suchy basen z gąbkami piankowymi, park-tor przeszkód oraz zjeżdżalnie. Uczestnicy wyjazdu wykonywali wiele ćwiczeń sprawnościowych, równoważnych oraz kształtowali sprawność i zakresie motoryki. Do domu wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Spalone kalorie uzupełnili w restauracji KFC – Kraków Zakopianka, spożywając obfity posiłek.

W czwartek wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa do HistoryLandu. Uczniowie podziwiali makiety historyczne od Biskupina poprzez bitwę pod Grunwaldem, kościół Mariacki, Sukiennice, bitwę o Monte Cassino, kończąc na Stoczni Gdańskiej. Wszystkim makietą towarzyszyły multimedialne kioski, które opisywały historię przedstawionych miejsc i wydarzeń. Były też dodatki manualne dla dzieci -  takie jak zabawa w marynarza, gdzie mogły spróbować swoich sił w wiązaniu marynarskiego węzła. Uczestnicy z ogromnym zaciekawieniem oglądali wystawę. Być może dzięki tej wizycie w wielu z nich zakiełkuje pasja do historii? Wracając do szkoły zatrzymaliśmy się w  Skawinie na słynnych zapiekankach. Jak się okazało wielu uczestników było bardzo głodnych.

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy na hali sportowej w Kalwarii Zeb. gdzie pod okiem instruktora uczestnicy próbowali swoich sił na ścianie wspinaczkowej. Zwieńczeniem tych zmagań był posiłek w Pizzerni 19, gdzie oficjalnie zakończono półkolonię 2017/2018. Zmęczeni, ale i zarazem zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie opiekunki wręczyły uczestnikom drobne upominki i podziękowały za wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania finansowe, w szczególności Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach.  

galeriaGaleria fotograficzna