W bieżącym roku szkolnym półkolonia zimowa odbywała się w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku, tj. od 14 do 18 stycznia 2019 roku.
Przez dwa dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w szkole,

a przez trzy dni używali atrakcji poza szkołą. Podczas pierwszych zajęć, zorganizowanych w szkole, dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora Fundacji Sowiarnia w Wadowicach. Poznały tajniki rzeźbienia w glinie poprzez własnoręczne wykonanie płaskorzeźby. Po zajęciach plastycznych i posiłku odbyły się zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej.

       Drugi dzień to wyjazd do kina Cinema City Bonarka na film „Ralph Demolka w Internecie”. Trzeci dzień to również wyjazd, tym razem do kręgielni w Myślenicach, gdzie dzieciaki próbowały swych umiejętności. Trzeba przyznać, że wszyscy radzili sobie znakomicie, a końcowe wyniki większości graczy były imponujące. Czwarty dzień znów wyjazd do Krakowa tym razem do parku trampolin GOjump. Po godzinnym szaleństwie na trampolinach udaliśmy się w drogę powrotną podczas, której zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, aby uzupełnić utracone kalorie.

        Ostatni dzień półkolonii odbywał się w szkole. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały prezenty dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. W tym dniu odwiedził nas bardzo miły gość, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska dr inż. Augustyn Ormanty, który osobiście chciał zobaczyć jak uczniowie spędzają ferie zimowe. Na zakończenie półkolonii dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowały słodki poczęstunek – wafle z dżemem, który skonsumowały ze smakiem.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że półkolonia była udana.

galeriaGaleria fotograficzna