W dniach od XI 2019r.do I 2020r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem( jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę innych i chętnie przyłączyli się do akcji. W ten sposób wsparli Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli rówieśnikom z całej Polski, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych.

                    Po zakończeniu akcji przyszedł czas na podsumowanie akcji. Uczniowie kl. I- VIII oraz „0” C zebrali łącznie 448,49zł.

  • I miejsce zajęła klasa V    -    259,67 zł,
  • II miejsce- klasa IV           -      54,07zł,
  • III miejsce - klasa VI           -      38,30 zł.

      Klasa V swoje zwycięstwo zawdzięcza koleżance Amelii K., która przyniosła monety o wartości - 205,79 zł! Gratulacje! Zebrane środki zostały przekazane poczcie polskiej, która dostarczy je na adres wskazany przez organizatora. Za każdy grosik serdecznie dziękuje Szkolny Wolontariat oraz dzieciaki z Domów Dziecka, którym ta kwota choć w niewielkim stopniu, ale pomoże, uczyni ich dzieciństwo kolorowym, wygodniejszym i szczęśliwszym.

Jeszcze raz dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Szkolny Wolontariat