Miniony tydzień ferii zimowych w Małopolsce już za nami, jednak uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Zebrzydowic będą wspominać go bardzo mile. Zebrzydowicka grupa dwudziestu uczniów pod okiem dwóch opiekunek

skorzystała z organizowanej rokrocznie przez gminę półkolonii zimowej i spędziła w ciekawy sposób kilka dni poza terenem swojej miejscowości.

Poniedziałkowa wizyta w myślenickiej kręgielni stała się nie tylko świetną okazją do integracji grupy uczniów, ale dała także szansę na sprawdzenie umiejętności zbijania kręgli nabytej podczas zeszłorocznej wizyty w tym miejscu. Podczas 1,5 godzinnej, emocjonującej gry na czterech torach nie brakowało okrzyków radości, dopingowania, dającej się zaobserwować współpracy i zdrowej rywalizacji. Uczestnicy mogli później posilić się w przylegającej do kręgielni restauracji i dzielić się wciąż nieopadającymi emocjami po grupowych rozgrywkach.

Wtorkowe przedpołudnie dzieci z Zebrzydowic spędziły w krakowskim kinie, by w drugiej części filmu o misiu Paddingtonie dać się porwać przygodom z tym przesympatycznym i niezwykle kulturalnym niedźwiadkiem. Wzruszająca historia zdobywania przez Paddingtona upragnionego prezentu dla ukochanej cioci Lucy roztopiła serca młodych widzów, niczym wyciekająca, pomarańczowa marmolada z jego słynnej kanapki.

Jak połączyć Środę Popielcową i walentynki? W najstarszym istniejącym klasztorze w Polsce, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Ta nietypowa środa upłynęła uczestnikom półkolonii z Zebrzydowic w murach Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, gdzie na samym początku mieli niezwykłe szczęście i okazję porozmawiać z najbardziej medialnym benedyktynem w Polsce - o. Leonem Knabitem, a następnie wraz z przewodnikiem poznać historię tego miejsca. Uczniowie w zasłuchaniu zapoznawali się z ciekawostkami historycznymi związanymi z powstałym tu opactwem w 1044 r., wyrobami benedyktyńskimi w pobliskim sklepiku, i z zachwytem podziwiali widok na Wisłę roztaczający się poza murami opactwa. Po wysłuchaniu  i obejrzeniu prezentacji dotyczącej krótkiej historii książki zaprezentowanej przez przewodniczkę Fundacji „Chronić Dobro”, niemałym wyzwaniem dla naszych uczniów okazały się zajęcia warsztatowe  i pierwsze próby w sztuce kaligrafii z użyciem gęsich piór. Efekty pracy okazały się imponujące! Zwieńczeniem tej benedyktyńskiej pracy był wspólny posiłek w postaci najsłynniejszych w okolicy skawińskich zapiekanek.

Kolejnym punktem zimowej półkolonii w Zebrzydowicach stał się Klockoland w Krakowie, który dzieci pokochały już podczas poprzednich półkolonii. Tym razem zajęcia rozpoczęły doświadczenia chemiczne pod okiem animatora, a następnie grupowe budowanie wcale nie łatwych konstrukcji z klocków Lego, gdzie kolejny raz potwierdziła się reguła, że razem zawsze raźniej. Jak zwykle duże zainteresowanie budziły gotowe już, zmechanizowane  budowle z klocków, którymi uczniowie mogli się pobawić po zakończonych zajęciach.

         W ostatnim dniu wypoczynku zimowego uczestnicy z Zebrzydowic wyruszyli pieszo z budynku szkoły na kalwaryjskie lodowisko, gdzie mogli aktywnie spędzić piątkowe przedpołudnie i doskonalić jazdę na łyżwach. Upadków podczas jazdy z roku na rok bywa coraz mniej, pojawiają się za to satysfakcja i uśmiechy na twarzach uczniów, co jest najlepszym dowodem na to, że dzieciom podoba się takie spędzanie ferii. Dopełnieniem tego mile spędzonego wspólnie czasu było uroczyste zakończenie półkolonii podczas wspólnego posiłku w pizzerii oraz niespodzianka dla każdego uczestnika w postaci otrzymanego certyfikatu z zajęć warsztatowych w Tyńcu oraz słodkie upominki.

Uczestnicy półkolonii z Zebrzydowic oraz jej kadra pragną wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej zimowej dla dzieci z Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Półkolonia zimowa przyczyniła się do rozwijania zainteresowań uczniów, poznawania zabytków w najbliższej okolicy, ale przede wszystkim była wspaniałą okazją do regeneracji sił po minionym półroczu nauki w szkole. Z pewnością wpłynęła także na nawiązanie relacji koleżeńskich i integrację z rówieśnikami. Frekwencja w naszej grupie w każdym dniu była stuprocentowa, a zadowolenie dzieci budujące,  co pokazuje, że  kolejna jej edycja okazała się szansą na ciekawe spędzenie ferii zimowych.

 galeriaGaleria fotograficzna>>