W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2020 roku w naszej szkole została zorganizowana półkolonia letnia. W wypoczynku wzięło udział 20 uczestników w wieku od 7 do 13 lat. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00 do 13.00.


         W pierwszym dniu uczestnicy wyruszyli na wędrówkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ich celem była Góra Żar - punkt widokowy, kamieniołom. Przy pięknej, słonecznej i upalnej pogodzie uczniowie śmiało pokonywali swoje słabości, by dotrzeć do celu. W nagrodę każdy z nich delektował się słodkim, chłodnym lodem. Niestety, wracając do szkoły dopadła nas burza oraz mocny deszcz. Schronieniem okazał się Przystanek PKS w Kalwarii Zebrzydowskiej. 
          Drugi dzień był dniem relaksu. W parku rozrywki - Zatorland, uczestnicy nie tylko pogłębiali swoją wiedzę na temat warunków życia dinozaurów, ale również zażywali uciechy na licznych karuzelach. 
         Środa była dniem, w którym po raz kolejny towarzyszyła nam pogoda. Tym razem podążaliśmy szlakiem siostry Izabeli Łuszczkiewicz. Uczniowie poznawali wiedzę z zakresu lokalnej historii. Po dojściu do celu mogli odpocząć, po czym przystąpili do zajęć plastycznych, w których wyrażali swoje przeżycia związane z rozpoczynającymi się wakacjami.
           Kolejny dzień przywitał nas deszczem. Uczniom jednak dopisywały humory, a po przyjeździe do Zwierzyńca Kopytkowo okazało się, że nawet deszcz nie jest przeszkodą, aby zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, które tam się znajdowały. Uczestnicy półkolonii najbardziej pokochali lamę, małego szopa oraz świeżo narodzone króliki. Nawet osioł wyraził swoje zadowolenie widząc nas. Okazało się, że zwierzęta tak samo jak ludzie są spragnione kontaktu z innymi. Na koniec pobytu uczniowie uczestniczyli w warsztatach miodobrania. Po wyczerpujących przeżyciach ochłodziliśmy się lodami z cukierni "Pysia" w Kalwarii Zebrzydowskiej.
        Ostatni dzień spędziliśmy w szkole. Śpiewaliśmy, toczyliśmy zacięte boje w grach planszowych oraz prowadziliśmy rywalizację na boisku szkolnym. Półkolonia zakończyła się poczęstunkiem. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki na pamiątkę wspólnie spędzonych dni.
Pragniemy nadmienić, iż wszystkie zajęcia, wyjazdy odbywały się zgodnie z zasadami postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z COVID-19.
Dziękujemy sponsorom!

Do zobaczenia!

opiekunki półkolonii

Galeria zdjęć