Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano półkolonie letnią. Uczestniczyło w niej 20 dzieci z klas "0" -VIII pod opieką pani Moniki Pawlicy i Małgorzaty Wolskiej.

          Uczestnicy półkolonie brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Właściwie dobrane formy aktywności pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

       W pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników półkolonii z regulaminem, kodeksem postępowania podczas podróżowania busem oraz zachowaniem w miejscach publicznych. Następnie wyruszyliśmy do Opactwa Tynieckiego, gdzie uczestnicy poznali historię klasztoru oraz uczestniczyli w warsztatach podczas których zamienili się w średniowiecznych skrybów. Jak się okazało wielu z nich świetnie sprostało postawionemu zadaniu. Po wyczerpujących zajęciach uczniowie spożyli obfity posiłek - degustowali skawińskie zapiekanki.

        Drugiego dnia, który okazał się bardzo upalnym, uczestnicy chłodzili się w wadowickim "Delfinku”. Był to mile spędzony czas. Dzieci miały możliwość zadbania o swoją sprawność fizyczną, swoje zdrowie oraz relaks. Wracając widać było nieco zmęczenia uczestników wodnymi szaleństwami, ale jednocześnie  radość. 

       W środę wszyscy udali się na warsztaty wytwarzania Obwarzanka do „Muzeum Żywego Obwarzanka" w Krakowie. Dzieci obserwowały proces wytwarzania obwarzanka, poznawały jego historię oraz tradycje wypieku. Największą radość sprawiło uczestnikom własnoręczne formowanie swojego Obwarzanka. Doskonale się przy tym bawiły. Po upieczeniu każdy uczestnik mógł się posilić swoim własnym, jeszcze ciepłym Obwarzankiem. W miejscowym sklepiku, dzieci miały możliwość zakupienia krakowskich obwarzanków. Dopełnieniem wyjazdu była wizyta w Mcdonald’s.

       W czwartek udaliśmy się do ogrodu doświadczeń imienia Stanisława Lema w Krakowie. Po przekroczeniu bramy ogrodu uczestnicy rozpoczęli swoją podróż edukacyjną poprzez poznawanie praw fizyki i przyrody. Stali się badaczami, obserwatorami. W szczególności ogromną radość sprawiły im: Wirujący Krater, obrotnica, kołyska Newtona, zwierciadła, kamienne cymbały, dzwony runowe czy wózki na szynach.  Po wyczerpujących zajęciach uczestnicy odpoczywali i delektowali się lodami, naleśnikami w okolicznej kawiarni znajdującej się na terenie parku. W piątek, ostatniego dnia półkolonii, wybraliśmy się pieszo do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestnicy poznawali historię klasztoru. Odwiedzili pokój w którym przebywał Ojciec Święty Jan Paweł II podczas pobytu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po wyczerpującym spacerze, udaliśmy się na zasłużony posiłek do „Restauracji 19-stka”. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie uczniowie otrzymali dyplomy, słodkości oraz drobne upominki. Na koniec wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom. Jednocześnie życzymy wspaniałych wakacji. 

Opiekunki półkolonii

Galeria zdjęć