Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Podsumowanie akcji "Góra Grosza" 2023_24

Treść

      Od grudnia do lutego  odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem (jak co roku) jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

          Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

       Po zakończeniu akcji przyszła pora na podsumowanie. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie sumę 94,4 zł. Zebrane środki  za pośrednictwem poczty polskiej zostały przesłane na adres wskazany przez organizatora.

        Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu

 

112085