Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Wycieczki Koła Krajoznawczo-Turystycznego

Treść

  1. Wycieczka szlakiem im. Siostry Izabeli

       W słoneczną sobotę 11.09.2021r. odbyła się piesza wycieczka krajoznawcza szlakiem im. Siostry. Izabeli Łuszczkiewicz. Wzięło w niej udział 24 członków koła turystyczno – krajoznawczego z klas V, VII, VIII.

Uczniowie otrzymali karty pracy, które wypełniali samodzielnie na trasie. Trasa szlaku rozpoczyna się przy cmentarzu parafialnym w Zebrzydowicach, gdzie znajduje się tablica poświęcona Siostrze Izabeli. Dalej trasa prowadzi w kierunku wschodnim obok Domu Zakonnego Sióstr Szarytek, gdzie mieszkała i prowadziła działalność konspiracyjną w czasie II wojny światowej Siostra Izabela. Następnie szlak biegnie stokiem Krowiej Góry i dochodzi do figury Matki Bożej na osiedlu Solca Zebrzydowska. Uczestnicy wycieczki przy pięknej jesiennej pogodzie podziwiali panoramę Beskidów.

  1. Wycieczka na Górę Draboż

     W sobotę 25.09.2021 odbyła się piesza wycieczka krajoznawcza na Górę Draboż /432m.n.p.m./Trasa wiodła z Zebrzydowic przez Przytkowice / Góra Ludka/ -  Stanisław Dolny - Bęczyn. Po 8 kilometrowej wędrówce niebieskim szlakiem grupa dotarła na Górę Draboż. Podczas wędrówki uczestnicy oglądali panoramę Beskidzkich szczytów między innymi Babią Górę, Leskowiec, Koskową Górę. Po wypełnieniu kart pracy dotyczących przebytej trasy uczestnicy udali się w drogę powrotną do Zebrzydowic.

                                                                                                      Opiekun: Jerzy Zajda

122492