Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

"Szlachetna Paczka- weekend cudów"

Treść

     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach ponownie wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

       W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla Pana Kazimierza, który mieszka sam. Jego najbliżsi nie żyją. Dodatkowo niedawno przeszedł wylew w  wyniku którego jego lewa część ciała została sparaliżowana- od tej pory porusza się na wózku inwalidzkim. W związku z tym znalazł się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Pan Kazimierz marzył o lodówce, telewizorze, ale zarazem martwił się czy będzie miał na święta podstawowe artykuły spożywcze. Postanowiliśmy mu pomóc.

     Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, chusteczki higieniczne. Dzięki wspaniałomyślności dzieci, rodziców, darczyńców oraz Rady Rodziców udało nam się zebrać wszystkie potrzebne produkty i tym sposobem spełnić marzenia Pani Kazimierza.

      W sobotę 11 grudnia przygotowane przez nas paczki trafiły do wspomnianej osoby. Pan Kazimierz był oszołomiony i zaskoczony ilością otrzymanych prezentów. Nie potrafił znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić swoją radość z otrzymanych prezentów.

    W imieniu obdarowanego i własnym pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom bez wyjątku za bezinteresowny dar serca, bo „dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą”. 

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

13264