Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Półkolonia letnia 2021/2022

Treść

         Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano półkolonie letnią. Uczestniczyło w niej 30 dzieci z klas I -VII pod opieką pani Moniki Pawlicy, Małgorzaty Wolskiej i Eweliny Piątek. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Właściwie dobrane formy aktywności pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

       Pierwszy dzień półkolonii był pełen wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. W tym dniu uczestnicy półkolonii udali się do Go Jump w Krakowie. Pobyt w Parku Trampolin okazał się niezwykłą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach, dzieci rozwijały ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowały właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz opiekunek wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Ponadto zabawy ruchowe wpłynęły na integracje w grupie.

          Drugiego dnia, który okazał się bardzo upalnym, uczestnicy chłodzili się wadowickim basenie „Delfin”. Był to mile spędzony czas. Dzieci miały możliwość zadbania o swoje zdrowie oraz relaks. Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na posiłek. Wracając widać było zmęczenie uczestników wodnymi szaleństwami, ale jednocześnie radość.

         W środę wszyscy udali się do kina w Wadowickim Centrum Kultury na film pt. „Buzz Astral” to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki. Dzięki zaplanowanej wycieczce kształtowano wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, nabyto też nawyki kulturalnego zachowywania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, poznano miejsca z zakresu kultury regionu – kino w Wadowicach, a także wzmocnione zostały więzi koleżeńskie pomiędzy uczestnikami. Po zakończonym seansie udaliśmy się na lody, a także wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia na wadowickim rynku. Omówiona została również historia Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, następnie wyruszyliśmy na przystanek, na którym czekał na nas autokar. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu animowanego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

           W czwartek udaliśmy się do Parku Miniatur w Inwałdzie. Po przekroczeniu bramy podziwialiśmy ponad 50 miniatur budynków architektonicznych z całego świata, m.in.: Wieżę Eiffla, Koloseum, Statuę Wolności, Big Ben oraz Wielki Mur Chiński. Znakomita większość z nich wykonana jest w skali 1:25, dzięki czemu każdy zwiedzający z łatwością mógł porównać wielkość poszczególnych obiektów. Uczniowie podczas zwiedzania wykonywali  fotografie oraz zaopatrywali się w pamiątki. Najbardziej atrakcyjne dla dzieci było wesołe miasteczko znajdujące się na terenie parku. Do dyspozycji był m. in.: Zielony Labirynt, Koło Młyńskie, Pirat, Autoscooter, Kino 5D Max. Dzieci były zachwycone zjazdem rwącą rzeką. Zróżnicowane atrakcje wprawiały w świetny nastrój. Po wyczerpujących zajęciach uczestnicy odpoczywali i delektowali się lodami w okolicznej kawiarni znajdującej się na terenie parku. Czas spędzony w Parku Miniatur to niezapomniana przygoda, którą wato powtórzyć.

          W piątek, ostatniego dnia półkolonii odwiedziliśmy Mini ZOO w Izdebniku. Na terenie Gospodarstwa Agroturystyczno – Edukacyjnego „Zwierzyniec Kopytkowo”  uczniowie znaleźli niezwykle bliski kontakt z naturą jak i różnymi zwierzętami. Karmiły, głaskały oraz podziwiały m.in.: alpaki, kozy, kangury i wiele innych. Mini ZOO to niezwykle urokliwe miejsce w którym dzieci miały okazję zrelaksować się, odpocząć w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Kolejnym punktem wycieczki było Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestnicy poznawali historię klasztoru. Następnie uczniowie brali udział w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieci miały okazje zapoznać się z historią oraz zasobem biblioteki i aktywnie uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały ciekawe pytania. Rozbudzone zostały zainteresowania czytelnicze podopiecznych. Po wyczerpującym spacerze, udaliśmy się na zasłużony posiłek do „Restauracji 19stka”. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie uczniowie otrzymali słodkości oraz drobne upominki. Na koniec wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom. Jednocześnie życzymy wspaniałych wakacji.

Opiekunki półkolonii 

127592