Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Dzień Profilaktyki - 8 grudnia 2022

Treść

        Tegoroczny, cykliczny Dzień Profilaktyki w naszej szkole, przebiegał pod hasłem "Jestem życzliwy. Dzisiaj i zawsze!". Zewnętrznym wyrazem święta, były żółte elementy naszej garderoby. Żółty kolor jest bowiem kolorem życzliwości.

         Uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w spotkaniu, na którym zaprezentowali scenki i rymowanki dotyczące życzliwości. Wypowiadali się na temat życzliwości: jej znaczenia w życiu człowieka, sposobów jej okazywania oraz słów ją wyrażających. Każda klasa stworzyła swoje "życzliwe"  hasło, które stanie się wizytówką danej klasy. Stworzymy z nich Szkolną Aleję Życzliwości.

       Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością, zrozumieniem tematu. Wspólnie uznaliśmy, że wszelkie przejawy życzliwości wobec drugiej osoby, tworzą przyjazną atmosferę w szkole. Każdy uczeń czuje się w niej dobrze i bezpiecznie.

          Hasła: "Jestem uprzejmy", "Jestem dobry i szczery", "Dbam o kulturę języka",  "Jestem koleżeński" czy "Cechuje mnie empatia i tolerancja" to niektóre z haseł, które  wprowadzamy  w codzienne życie szkoły.

Dziękujemy!

Zespół Wychowawczo- Profilaktyczny

       

62979