Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

"Serce za serce" - piernikowa akcja 2022

Treść

          Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu z żyjących obok nas ludzi doświadcza samotności, choroby, izolacji, cierpienia, tęsknoty za bliskimi. Dla wielu z nas te dni nie będą w pełni rodzinne, szczęśliwe czy pomyślne.

          Dostrzegając potrzeby ludzi chorych, cierpiących, samotnych, postanowiliśmy włączyć  się w wyjątkową akcję pieczenia świątecznych pierników i podzielenia się nimi z potrzebującymi.

            Upieczone pierniki, pięknie zapakowano  17.12.2022r. i zostały  dostarczone do Domu Wczasowo- Rehabilitacyjnego-Caritas Zembrzyce, gdzie przebywają osoby chore, samotne, a także rodziny z Ukrainy. Do słodkich upominków dołożyliśmy również własnoręcznie wykonaną choinkę oraz kartki z życzeniami dla chorych i pracowników.

         Jak stwierdziły Panie, które odbierały pierniki- nasze zaangażowanie przyczyni się do piękniejszego i szczęśliwszego przeżycia tych świątecznych dni, wywoła uśmiech na wielu twarzach i doda nadziei na lepsze jutro.

           Chciałybyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w tę akcję - Amelce i Jej mamie - Pani Angelice oraz uczennicom klasy VI - Lenie, Alicji - ich mamom- Pani Beacie i Pani Annie oraz Wiktorii, Zuzii.

122492