Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

JUBILEUSZ 60-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZEBRZYDOWICACH

Treść

       17 czerwca 2023 roku w Zebrzydowicach świętowaliśmy „diamentową”, bo 60. rocznicę otwarcia nowej szkoły. Rozpoczęła go Msza św. w kościele parafialnym, a po niej goście udali się do szkoły, gdzie przywitała ich Dyrektor Szkoły pani Jadwiga Rusin.

      Nasze obchody swoją obecnością uświetniły władze gminy razem z panem Burmistrzem Augustynem Ormantym i Przewodniczącym Rady Miejskiej panem Piotrem Janusiewiczem na czele. Ponadto świętowali z nami: Poseł na Sejm RP pan Filip Kaczyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan  Ireneusz Kowalczyk oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych dyrektorów, nauczycieli pracowników szkoły.

               W czasie jubileuszowego apelu została przedstawiona historia powstania nowej szkoły. Zaproszeni goście mogli przekonać się o uzdolnieniach wokalno-tanecznych naszych uczniów, oglądając program artystyczny oparty na utworach patronki szkoły Marii Konopnickiej i ich bohaterach – krasnoludkach i Pimpusiu Sadełko. Urokliwa dekoracja dodawała wyjątkowości całemu wydarzeniu. Przedłużeniem  sentymentalnej atmosfery była zorganizowana wystawa fotografii i archiwalnych kronik szkolnych, a także spotkanie uczestników jubileuszu podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

     Zwieńczeniem oficjalnych uroczystości było wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Potem wszyscy udali się  na festyn zorganizowany na boisku LZS „Olimpia”.

       Jubileusz był okazją do wspomnień, przywoływania w pamięci koleżanek i kolegów, nauczycieli. To także święto uczniów – zarówno tych obecnych, jak i absolwentów, którzy tworzą jej atmosferę i napawają nas dumą.

        Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim aktualnym nauczycielom z panią Dyrektor na czele, uczniom i pracownikom szkoły oraz rodzicom, którzy tak wspaniale przygotowali tę uroczystość.

Do zobaczenia na 70-leciu szkoły w 2032 roku!

112085