Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Półkolonia letnia 2023

Treść

         Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowano półkolonię letnią. Uczestniczyło w niej 24 dzieci z klas "0"-VIII pod opieką pań: Moniki Pawlicy i Justyny Wyki. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji wypoczynku. Właściwie dobrane formy aktywności pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do rekreacji, zabawy i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

        W pierwszym dniu zapoznaliśmy naszych uczestników półkolonii z regulaminem, kodeksem postępowania podczas podróżowania busem oraz zachowaniem w miejscach publicznych. Następnie wyruszyliśmy do Myślenic, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z robotyki -uczestnicy  projektowali oraz tworzyli własne modele.  Podczas zajęć rozwijali swoją kreatywność oraz integrowali się biorąc udział w różnych zadaniach.

        Drugiego dnia, który okazał się bardzo upalnym, uczestnicy chłodzili się w  wadowickim "Delfinku”.  Był to mile spędzony czas. Dzieci miały możliwość zadbania o swoją sprawność fizyczną, swoje zdrowie oraz relaks. Wracając widać było nieco zmęczenia uczestników wodnymi szaleństwami, ale jednocześnie radość. 

        W środę wszyscy udali się na warsztaty do fabryki cukierków „A ciuciu” w Krakowie. Dzieci obserwowały proces wytwarzania cukierków. Największą radość sprawiło uczestnikom własnoręczne formowanie swojego  lizaka. Doskonale się przy tym bawiły. Po wykonaniu, każdy uczestnik mógł zabrać wytwory swojej pracy. W miejscowym sklepiku, dzieci miały możliwość zakupienia krakowskich słodyczy. Ponadto każdy otrzymał certyfikat cukiernika oraz drobne prezenty. Dopełnieniem wizyty było skosztowanie tradycyjnego krakowskiego obwarzanka.

         W czwartek udaliśmy się do Centrum Kultury w Wadowicach, gdzie uczestniczyliśmy w seansie filmowym pt: „Mała Syrenka”.  Emocje towarzyszyły od pierwszych minut filmu, aż po ostatnie. Jeszcze idąc do busa uczestnicy wymieniali się wrażeniami na temat filmu. Na zakończenie uczestnicy spożyli posiłek w KFC.

          W piątek, ostatniego dnia półkolonii wybraliśmy się pieszo do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestnicy poznawali historię klasztoru. Po drodze zatrzymaliśmy się w lokalnej cukierni „Pysia”, by troszkę odpocząć i  ochłodzić się pysznymi lodami. Po wyczerpującym spacerze, udaliśmy się na zasłużony posiłek do „Pizzerii u Jacka”. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie uczniowie otrzymali  słodkości oraz drobne upominki. Na koniec wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorom. Jednocześnie życzymy wspaniałych wakacji. 

Opiekunki półkolonii

90764