Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

Dzień Języków Obcych

Treść

       W piątek, 27 października bieżącego roku  obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem tej akcji było zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie, zachęcanie do ich nauki oraz poznanie bogactwa kulturowego różnych krajów. W tym roku szkolnym każda z klas aktywnie włączyła się w przygotowanie tego święta. Podczas przerw można było  posłuchać popularnych europejskich piosenek, na stoiskach umieszczonych korytarzu czekały przygotowane przez uczniów  tradycyjne smakołyki  z różnych części świata.

     Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII zebrali i przedstawili w formie plakatów ciekawe informacje na temat wylosowanego wcześniej kraju europejskiego oraz ubrali się w kolorach flagi wybranego kraju. Do naszej wspólnej zabawy włączyli się również nasi najmłodsi koledzy i koleżanki wraz z wychowawcami, przygotowując ciekawe stroje i pamiątki związane z wybranymi krajami.

      Zakupione w ramach programu: Laboratoria Przyszłości - sprzęt nagłaśniający  oraz kamera, pomogły  uczynić ten dzień niezwykle radosnym oraz uwiecznić wspólnie spędzony czas.

100159