Przejdź do treści
szkola
konopnicka
dzieci
Przejdź do stopki

LEGO SPIKE - projektowanie

Treść

#LaboratoriaPrzyszłości  #Laboratoria Przyszłości

       Budowanie i programowanie robotów z Lego Spike to fascynujące zajęcie, które łączy naukę z zabawą. Lego Spike to zestaw edukacyjny, który pozwala uczniom na tworzenie i ożywianie własnych robotów. Dzięki intuicyjnemu systemowi konstrukcyjnemu i łatwemu w obsłudze oprogramowaniu, dzieci mogą eksperymentować z różnymi rozwiązaniami, rozwijając przy tym umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

       Podczas zajęć uczniowie najpierw projektują swoje roboty, a następnie programują je za pomocą wizualnego języka programowania. Dzięki temu mogą łatwo zrozumieć podstawowe zasady programowania, takie jak pętle, warunki i zmienne. Zestaw Lego Spike jest również wyposażony w różne czujniki, które umożliwiają robotom interakcję z otoczeniem, co dodatkowo zwiększa możliwości eksperymentowania i uczenia się.

      Budowanie i programowanie robotów z Lego Spike to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności technicznych i kreatywności. Uczniowie uczą się pracy zespołowej, planowania projektów oraz systematycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Dzięki temu są lepiej przygotowani do przyszłych wyzwań edukacyjnych i zawodowych w dziedzinach związanych z technologią.

127593